کاشت مو

کاشت مو در آقایان و بانوان

کاشت مو : امروزه ریزش مو و در نهایت طاسی سر ، به یک معزل در میان آقایان و بانوان تبدیل شده است و تاثیر به سزایی در اعتماد به نفس آنان دارد ؛ از این رو ، آن ها به منظور رفع آن اقدام به انجام روش های درمانی بسیاری می کنند ؛ در میان روش های درمانی موجود ، بهترین و نتیجه گذارترین روش ، کاشت مـو می باشد.( پیوند موی طبیعی )

این روش درمانی به منظور رفع و درمان ریزش مو ، بسیار حساس بوده و نیاز به آمادگی دارد ؛ زیرا در غیر این صورت درمان ، نتیجه گذار نبوده و ریزش مجدد مو رخ می دهد ؛ بنابراین ، به دقت به تمامی توصیه ها و دستورالعمل های پزشک ، گوش داده و آن ها را رعایت نمایید.

کاشت مو

علل ریزش مو چیست ؟

ریزش مو ، از جمله معضلاتی است که بسیاری از مردم به ویژه آقایان با آن مواجه هستند ؛ البته توجه داشته باشید که ریزش مو بین 50 الی 100 تار مو در طول شبانه روز ، امری طبیعی بوده و نگران کننده نیست و با روش های تقویتی ، می توان آن را مرتفع نمود.

اما گاهی اوقات ، ریزش مو ممکن است ، بیشتر شده و در نتیجه ، موها حالتی خالی به خود بگیرند.

در چنین مواردی که ریزش مو ، از حد استاندارد تجاوز می کند ؛ برای جلوگیری از پیشروی بیشتر آن ، باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و با توجه به علت ریزش مو ، تحت نظر ایشان بهترین روش درمان ریزش مو را برگزیده و روند درمان را آغاز نمود.

متداول ترین علل ریزش مو عبارت اند از :

 1. استرس و اختلالات روحی – روانی
 2. نوسانات هورمونی
 3. اختلالات تیروئید
 4. رژیم های سخت غذایی
 5. کاهش وزن قابل توجه در کوتاه مدت
 6. انجام جراحی های گوناگون و بیهوشی های مداوم
 7. مصرف بیش از حد دارو

نگهداری نامناسب از موها ( بستن موها با کش ، شانه زدن مو با برس نامناسب ، شامپو کردن بیش از حد ، استحمام با آب با درجه حرارت بالا ، استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن یا حالت دادن به موها ، استفاده مکرر از سشوار ، اتو مو و مواردی از این قبیل )

کاشت مـو چگونه انجام می شود ؟

به منظور انجام این روش ، متخصص پوست فولیکول مو را از نواحی مقاوم در برابر ریزش برداشته و به نواحی که دچار طاسی شده اند ، پیوند می زند.

کاشت مو

روش های گوناگونی به منظور کاشت مـو وجود دارد ، که در ذیل به مهم ترین آن ها اشاره شده است :

 1. کاشت مو به روش  FUT
 2. کاشت مو به روش  FIT
 3. کاشت مو به روش   Punch
 4. کاشت مو به روش ترکیبی

انتخاب هر کدام از روش های فوق بر عهده متخصص پوست و مو و زیبایی ، بوده و ایشان نیز با توجه به شرایط بیماران بهترین آن ها را انتخاب می کنند.

بهترین سن برای کاشت مو

برای کاشت مو ، سن مشخصی وجود ندارد ؛ اما به طور کلی ، به اشخاصی که تصمیم به کاشت مو دارند ، توصیه می شود چنانچه در بازه سنی 18 – 28 سال قرار دارند ، کاشت مو را به تعویق انداخته و پس از 28 سالگی ، اقدام به کاشت مو نمایند.

اقدامات قبل از کاشت مو

 • از 2 هفته قبل از کاشت مو ، باید نسبت به قطع مصرف دخانیات اقدام کنید.
 • از 3 هفته قبل از کاشت مو ، توصیه می شود از مصرف قرص ویتامین  E ، خودداری نمایید.
 • در صورت ابتلا به بیماری خاص یا مصرف داروهای خاص ، حتما پزشک خود را مطلع سازید.
 • یک روز قبل از کاشت مو ، باید استحمام نموده و موها را با نرم کننده بشویید.
 • مصرف داروهایی ؛ مانند بروفن یا ناپروکسن از یک روز قبل از کاشت مو ، ممنوع می باشد.
 • از 3 هفته قبل از کاشت مو ، از اصلاح موی سر بپرهیزید.
 • قبل از کاشت مو ، حتما یک وعده غذای مقوی و کامل میل نمایید.
 • شب قبل از کاشت مو ، به خوبی استراحت کنید.

هزینه کاشت موی سر

هزینه کاشت موی سر در افراد ، بسته به پارامترهای گوناگونی بسیار متغیر می باشد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

خلاصه

منظور از تراکاشت یا کاشت مـو ، تکنیکی از جراحی بوده که به منظور انجام آن ( فولیکول مو ) ریشه هایی از مو که به صورت ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند، تک تک به ناحیه در حال ریزش یا طاس برده می شوند ؛ این روش جهت درمان ریزش موی مردانه، بسیار کاربرد دارد.

پاسخ