پیوند موی طبیعی

پیوند موی طبیعی چیست ؟

پیوند موی طبیعی : در حال حاضر ، طاسی سر به یک معضل در آقایان و بعضا در بانوان تبدیل شده است و افراد به منظور رفع آن ، دست به انجام اقدامات بسیاری می زنند ؛ در این میان از کاشت مو ، به عنوان تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته یاد می شود ؛ کاشت مو ، مسئله ای بسیار حساس بوده که فرد باید آمادگی مورد نیاز جهت انجام آن را داشته باشد ؛ چرا که اگر به درستی انجام نگیرد ، منجر به ریزش مجدد مو شده و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.( متخصص پوست اهواز )

به منظور انجام پیوند موی طبیعی ، فولیکول مو از نواحی مقاوم در برابر ریزش به نواحی طاس انتقال داده می شود ؛ جهت انجام کاشت مو ، روش های بسیاری وجود دارد که در ذیل به رایج ترین آن ها اشاره شده است :

  •   کاشت مو به روش FUT
  •   کاشت مو به روش FIT
  •   کاشت مو به روش Punch
  •   کاشت مو به روش ترکیبی

به منظور انتخاب کدام یک از روش های کاشت مو ، در ابتدا شرایط فرد توسط متخصص پوست ، مو و زیبایی مورد بررسی قرار گرفته و پزشک بهترین روش را به ایشان پیشنهاد می دهد.

پیوند موی طبیعی

مراقبت های بعد از پیوند موی طبیعی

هر عمل جراحی یا سرپایی به منظور دستیابی به نتایج مطلوب ، نیاز به مراقبت هایی دارد و پیوند موی طبیعی یا کاشت مو نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد ؛ در ذیل به برخی از مهم نکات بعد از کاشت مو ، اشاره شده است که علاوه بر تاثیر گذاری بر روی نتایج دریافتی از بروز عوارض جبران ناپذیر نیز جلوگیری می کند ؛ بنابراین ، با ما همراه بوده و در رعایت موارد ذیل بسیار دقت نمایید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

  • استفاده از کمپرس یخ در روزهای ابتدایی پس از پیوند مو ، یکی از مواردی هست که موجب کاهش تورم ناشی از آن می شود ؛ تنها باید به این مسئله توجه نمایید ، در صورتی که سینوزیت دارید ، این کار را انجام ندهید.
  • پزشک به افرادی که تحت عمل کاشت مو قرار گرفته اند ، توصیه می کند به طور کامل در روز بعدی آن استراحت نمایند ؛ سپس می توانند پیاده روی را شروع کنند ، اما باید از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایند.
  • بهتر است ؛ افراد در دوران نقاهت کاشت مو ، به طور طاق باز خوابیده و به منظور قرار گیری سر در مکانی بالاتر از بدن ، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ لازم به ذکر است خواب کافی ، تاثیر به سزایی بر روی روند درمان و رشد موها دارد.
  • مصرف به موقع و مرتب داروهایی که توسط پزشک برای بیمار تجویز شده است ؛ از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان ، نباید در رعایت آن ها سهل انگاری گردد.
  • افراد طبق توصیه پزشک ؛ باید مایعات ، میوه جات و ویتامین سی را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

عوارض کاشت مو

در صورتی که کاشت مو ، توسط پزشک ماهر و مجرب انجام گیرد ؛ نه تنها هیچ گونه عوارضی فرد را تهدید نخواهند کرد ، بلکه به نتایج بسیار مطلوبی نیز دست خواهد یافت ؛ اما در غیر این صورت امکان بروز عوارضی همانند خونریزی ، عفونت ، درد شدید ، ریزش مو و از این قبیل موارد وجود خواهد داشت ؛ بنابراین توصیه به دقت در انتخاب متخصص پوست می شود.

هزینه کاشت موی سر

هزینه کاشت مو ، بسته به پارامترهای بسیاری در هر فرد متغیر می باشد ؛ از این رو افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به متخصص پوست ، مو و زیبایی ، مراجعه نمایند.

پرسش و پاسخ کاشت مو

آیا کاشت مو دائمی است ؟

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد ، ریشه موی مورد نیاز به منظور انتقال به نواحی طاس ، از نواحی ای که به طور ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند ، برداشته می شوند ؛ بنابراین میزان ریزش مجدد آن ها ، بسیار کم بوده و نتایج به دست آمده از کاشت مو ، دائمی خواهد بود.

نتایج کاشت مو از چه زمانی قابل‌ مشاهده هستند ؟

مشاهده نتایج کاشت مو ، نیاز به زمان دارد ؛ پس از درمان ، مو بلافاصله شروع به رشد می کند و فرد کم کم قادر به مشاهده نتایج به دست آمده از کاشت مو خواهد بود.

پاسخ