پلاسما جت تراپی

پلاسما جت تراپی چیست ؟

پلاسما جت تراپی ، یکی از تکنیک های غیرتهاجمی و ایمن جوانسازی پوست بوده که از طریق یونیزه کردن گاز میان اپلیکاتور و پوست و هم چنین با ایجاد شار الکترونی بر روی غشای پوست ، تاثیر گذاشته و با تحریک سلول ها ، منجر به بهبود بافت ناحیه تحت درمان می گردد ؛ این تکنیک به علت عدم عوارض و ریسک پایین ، مورد توجه بسیار از پزشکان قرار گرفته است.

پلاسما جت تراپی

چگونگی انجام پلاسما جت تراپی

در ابتدا پوست ، پاکسازی شده و در صورت نیاز پماد بی حسی موضعی بر روی آن زده می شود و سپس پرتوهای پلاسما ، با جریان کم و با استفاده از ایجاد نقاط ریز و نزدیک به هم در ناحیه تحت درمان ، به قسمت آسیب دیده نفوذ کرده و با تولید گرما ، سلول ها را تحریک کرده و بدین ترتیب جوانسازی و لیفت رخ می دهد.

تعداد جلسات مورد نیاز در این روش ، بسته به میزان مشکلات افراد متغیر می باشد.

کاربرد پلاسما جت

از موارد استفاده پلاسما جت ، به مواردی که در ذیل ذکر شده اند ، اشاره می کنیم :

 • رفع چین و چروک های دور لب ، چشم ، پیشانی و غیره
 • رفع ترک های پوستی ناشی از بارداری ، افزایش وزن و غیره
 • درمان جای جوش
 • برطرف کردن جای زخم
 • پاک کردن تاتو
 • رفع افتادگی پلک ( برطرف کردن افتادگی پلک خفیف تا متوسط )
 • لیفت ابرو
 • درمان کک و مک
 • درمان ضایعات پوستی همانند زگیل
 • و غیره

ماندگاری پلاسما جت

از متداول ترین سوالات افراد در رابطه با پلاسماجت ، باید به پرسش ذیل اشاره کنیم :

ماندگاری لیفت با پلاسماجت چقدر است ؟

در اثر افزایش سن ، پوست روند پیری خود را ادامه می دهد ، از این رو سست شدن پوست ، مسئله ای طبیعی می باشد ؛ اما لازم به ذکر است مدت ماندگاری پلاسما جت در هر فرد ، بسته به سبک زندگی وی متغیر می باشد و همچنین می توان گفت این روش از جوانسازی پوست ، دوام طولانی مدت خواهد داشت.

مراقبت های بعد از پلاسما جت

رعایت مراقبت های بعد از پلاسما جت نیز به اندازه انجام آن توسط پزشک ماهر و با تجربه ، اهمیت دارد ؛ به همین علت ، در ادامه به شرح مهم ترین نکات پس از آن ، پرداخته ایم ؛ با ما همراه بوده و به هیچ عنوان ، در رابطه با رعایت موارد ذکر شده ، سهل انگاری نکنید.

مراقبت های بعد از پلاسما جت تراپی

 1. امکان بروز تورم ، کبودی و قرمزی در ناحیه تحت درمان وجود دارد که در طی چند روز ، بر طرف می گردد ؛ لازم به ذکر است ، رعایت نکات توصیه شده ؛ از جمله استفاده منظم از کرم تجویز شده توسط پزشک ، دوری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ، استفاده از کمپرس یخ و از این قبیل موارد موجب تسریع در بهبودی آن می شود.
 2. بانوانی که تحت درمان با پلاسماجت قرار گرفته اند ، باید تا مدتی پس از آن از به کار بردن لوازم آرایشی در ناحیه تحت درمان ، خودداری کنند.
 3. طبق توصیه پزشک ، به منظور جلوگیری از بروز عفونت ، ناحیه تحت درمان باید تمیز نگه داشته شود.
 4. استفاده از ضد آفتاب در زمان بیرون رفتن از خانه ، اهمیت به سزایی داشته و به هیچ عنوان ، نباید در این رابطه سهل انگاری گردد.
 5. همانطور که می دانید ، مصرف به موقع داروهای تجویز شده از سوی پزشک ، بسیار حائز اهمیت است ؛ بنابراین ، در این باره بسیار دقت نمایید.
 6. افراد باید تا مدتی از استحمام با آب داغ ، اجتناب نمایند.
 7. افراد باید تا مدتی پس از پلاسماجت ، از استعمال دخانیات و همچنین مصرف نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب نمایند ؛ بدین ترتیب ، بهبودی سریع تر حاصل می گردد.

 

 

قیمت پلاسما جت

هزینه پلاسما جت تراپی ، بر مبنای پارامترهای متفاوت محاسبه می گردد ؛ از این رو به افراد توصیه می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به متخصص پوست مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که این روش از جوانسازی پوست ، در برابر بسیاری از جراحی های پلاستیک مقرون به صرفه می باشد.

پاسخ