مزوتراپی مو

موها یکی از نشانه های زیبایی در هر فردی می باشند که تاثیر بسیار زیادی بر روی چهره افراد خواهند گذاشت.اما متاسفانه ریزش مو و کم پشت شدن آن مشکل بسیار شایعی می باشد که می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. ریزش مو معمولا یک فرآیند سریع می باشد بهتر است که به محض اینکه شخص متوجه این موضوع می شود در صدد حل این مشکل بر بیاید و از راه انتخاب یک روش مطمئن در صدد حل این موضوع بر بیایند. مزوتراپی یکی از روندهای احیا سازی پوست و مو محسوب می شود. مزوتراپی مو روشی می باشد که می تواند در حل معضل ریزش مو بسیار موثر واقع شود.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چیست؟

ریزش مو در زنان و مردان به دلایل زیادی از قبیل تغییرات هورمونی ،استرس ، رژیم های لاغری غیر اصولی ، داروها ، بیماری ها و مشکلات ژنتیکی اتفاق می افتد. مزوتراپی مو یک روش درمانی غیر جراحی می باشد که با فرآیند ریزش مو مقابله می کند و فولیکول های مو را تحریک به رشد مجدد می کند. عناصر فعالی از قبیل هیالورنیک اسید، ویتامین ها گروه (A,B,C,E,K) و املاح معدنی به لایه چربی که زیر پوست سر قرار دارد،  تزریق می شود تا باعث تحریک رشد مو شده و پروسه ریزش مو را متوقف کند. مزوتراپی می تواند باعث افزایش گردش خون در فولیکول های ضعیف مو شود و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی که دراثر افزایش سن به وجود آمده است را جبران کند.

پروسه مزوتراپی

برای انجام این پروسه در ابتدا پوست سر باید خشک و تمیز باشد. گاهی اوقات ناحیه مورد نظر را مورد بی حسی قرار خواهند داد. هر تزریق سریع و با فاصله بسیار نزدیک به یکدیگر ، حدود 2 سانتی متری از هم ، انجام می شوند.
نتایج بعد از 3 الی 4 جلسه قابل مشاهده خواهد بود .

مزایای مزوتراپی

این روش بسیار روش سریعی می باشد و طول هر جلسه درمانی تنها 20-40 دقیقه به طول می انجامد. همچنین نتایج حاصل از این فرآیند معمولا خیلی زود قابل مشاهده خواهد بود. این روش  بسیار ایمن بوده و باعث حساسیت نخواهد شد. دوره ریکاوری آن بسیار کوتاه بوده و هیچپونه اسکاری در پی ندارد ؛ به همین دلیل شخص خیلی زود می تواند به ادامه فعالیت های روزانه اش بپردازد. نتایج رشد مو بعد از انجام مزوتراپی موهایی با ظاهر کاملا طبیعی می باشد. در این روش شخص درد بسیار کمی را تجربه خواهد کرد.

مزوتراپی مو

نکاتی که بعد از انجام مزوتراپی مو باید به آن توجه کرد

  • به مدت چهار روز نمی توانید موهایتان را بشویید.
  • در معرض اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • قسمت هایی از سر را که تحت مزوتراپی قرار گرفته است را به هیچ عنوان ماساژ ندهید.
  • از نوشیدنی های الکلی به مدت چند روز اجتناب کنید.
  • به مدت یک هفته از حضور در استخر خودداری کنید.

هزینه مزوتراپی مو

مزوتراپی مو در مقایسه با دیگر روش ها نظیر کاشت مو هزینه بسیار پایین تری دارد ؛ اما به طور کلی هزینه انجام این فرآیند از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و فاکتورهای مختلفی نظیر تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه کلینیک و دستمزد پزشک در تعیین این مبالغ موثر می باشند. برای برآورد هزینه باید به پزشک مراجعه کنید.

دکتر احسان امیدیان ، متخصص پوست و مو زیبایی در اهواز ، به تمامی کسانی که از روند ناخوشایند ریزش مو رنج می برند ، پروسه مزوتراپی مو را پیشنهاد می کند.

پاسخ