مراقبت های بعد از کاشت مو

نکات و مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو : پس از انجام هر عمل جراحی ، بیمار باید مراقبت هایی را به منظور تسریع در روند بهبودی و کسب نتایج حداکثری انجام دهد ؛ کاشت مو نیز از این قاعده مستثنی نیست ، بهبودی سریع تر و دریافت نتایج مطلوب از کاشت مو ، مستلزم اطلاع از مواردی ؛ از جمله تغذیه ، نحوه استحمام ، داروهای مصرفی و از این قبیل موارد می باشد ؛ در مقاله پیش رو به طور کامل این موارد را شرح خواهیم داد ، با ما همراه باشید. ( متخصص پوست اهواز )

  • بیمار باید سعی کند ، سر او عرق نکند ؛ چرا که این اتفاق ممکن موجب بروز عفونت در ناحیه پیوند گردد.
  • استفاده از کلاه یا روسری ، سبب آسیب دیدگی فولیکول ها و کند شدن روند بهبودی می گردد.
  • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ، باعث آسیب دیدن گرافت های مو می شود ؛ به همین علت توصیه می شود ، بیماران در روزهای ابتدایی بعد از عمل در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

توجه داشته باشید که استراحت و خواب کافی به منظور روند صحیح درمان و رشد موها امری مهم است ؛ بهتر است ، بیماران در دوران نقاهت کاشت مو طاق باز خوابیده و دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

تغذیه بعد از کاشت مو

طبق توصیه پزشک ، بهتر است بیماران مایعات ، میوه ، سبزیجات ، مواد غذایی دارای ویتامین C و از این قبیل موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی ؛ اعم از سیگار ، قلیان ، آبجو و از این قبیل موارد تا مدتی پس از کاشت مو ، ممنوع می باشد ؛ چرا که مصرف این موارد منجر به طولانی شدن دوران بهبودی ، می گردد.

در نهایت ، به شما عزیزان توصیه می شود ، از قضاوت عجولانه اجتناب نمایید ؛ چرا که نتایج نهایی کاشت مو در طولانی مدت بروز می یابند.

پاسخ