مراقبت های بعد از جراحی پلک

اهمیت رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک

دقت در رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک ، علاوه بر تسریع در بهبودی و همچنین دریافت نتایج مطلوب ؛ از بروز عوارض ناشی از جراحی زیبایی پلک نیز جلوگیری می کند ؛ به همین علت است که رعایت آن ها ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و پزشک نیز همواره توصیه به اجتناب از سهل انگاری در رابطه با آن ها می کند .

با توجه به میزان اهمیت نکات پس از جراحی پلک ؛ در مقاله پیش رو ، به شرح برخی از مهم ترین نکات آن پرداخته ایم ؛ با ما همراه بوده و خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

  1. دقت در مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک ، الخصوص قطره چشمی ؛ از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری کرد.
  2. تماشای تلویزیون ، کار با کامپیوتر ، گوشی ، خواندن کتاب و از این قبیل فعالیت ها ، موجب وارد شدن فشار به چشم ها می شود ؛ به همین علت ، تا چند روز پس از جراحی پلک ، باید از انجام آن ها اجتناب نمایید.

مصرف سیگار و الکل پس از جراحی پلک

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و همچنین استعمال دخانیات در دوران نقاهت عمل پلک ، منجر به تاخیر در بهبودی افراد می گردد ؛ به همین منظور ، افراد طبق توصیه پزشک ، باید تا مدتی از مصرف این موارد خودداری کرده و حتی در معرض دود آن نیز قرار نگیرند.

از بین بردن ورم بعد از عمل پلک

بروز تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی پلک ، مسئله ای طبیعی بوده که با گذشت زمان به مرور برطرف می گردد ؛ لازم به ذکر است ، رعایت برخی از نکات ؛ از جمله استفاده از کمپرس یخ ، کمپرس گرم ، مصرف آب آناناس و آب کرفس ، اجتناب از مصرف نمک و ادویه و از این قبیل موارد موجب تسریع در بهبودی تورم و کبودی ناشی از عمل پلک می گردد.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی پلک

پزشک به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به چشم ها ، به بیماران توصیه می کند ؛ در دوران نقاهت جراحی پلک ، از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خودداری کرده و تا مدتی ، تنها به طور طاق باز بخوابند ؛ همچنین لازم به ذکر است ، ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت ، به بهبودی سریع تر ورم و کبودی کمک می کند ؛ بیماران ، بدین منظور می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

نظرات بسته شده است.