مراقبت های بعد از تزریق ژل

نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل : تزریق ژل ، یکی از روش های موثر و پرطرفدار جوانسازی پوست ، می باشد که دریافت نتایج مطلوب از آن ، نیازمند رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن است ؛ از این رو در این مقاله ، به معرفی مهم ترین مراقبت های پس از آن پرداخته ایم ، جهت آگاهی بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

شستن صورت بعد از تزریق ژل

هر یک از پزشکان دستورالعمل های خاص خود را در رابطه با نکات پس از تزریق دارند ، از این رو بهتر است در این باره نظر پزشک معالج خود را جویا شوید ؛ اما در حالت کلی بهتر است تا ساعاتی پس از تزریق ، از شستش صورت خود خودداری کرده و پس از آن ، صورت خود را به ملایمت شسته و از ماساژ آن اجتناب نمایید.

ماساژ بعد از تزریق ژل

طبق توصیه متخصص پوست ، افرادی که تزریق ژل انجام داده اند ، باید تا مدتی از ماساژ و دستکاری ناحیه ای که در آن تزریق صورت گرفته ، خودداری نمایند.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

کسانی که در دوران نقاهت تزریق ژل به سر می برند ، باید به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه تحت تزریق ، از خوابیدن بر روی آن ناحیه خودداری کرده و به صورت طاق باز بخوابند.

همچنین قرارگیری سر در مکانی بالاتر از بدن در حین خواب و استراحت در روزهای ابتدایی پس از تزریق ژل ، کمک شایانی به رفع تورم و کبودی ناشی از آن می کند ؛ بنابراین این مسئله را فراموش نکنید.

ورم بعد از تزریق ژل

بروز تورم و کبودی پس از تزریق ژل ، مسئله ای طبیعی بوده که به مرور زمان برطرف شده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ رعایت برخی از نکات منجر به تسریع در بهبودی ورم ناشی از تزریق می گردد ؛ در ذیل به تاثیرگذارترین نکات جهت از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل ، اشاره شده است.

 

  • استفاده از کمپرس یخ
  • اجتناب از انجام کارهای سنگین
  • حذف نمک از رژیم غذایی
  • قراردادن میوه و سبزیجات خصوصا آناناس در رژیم غذایی
  • نوشیدن آب به وفور
  • خودداری از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید و گرما
  • و غیره

ورم بعد از تزریق ژل چند روز طول میکشد ؟

دوران نقاهت تزریق ژل ، طولانی نبوده و تورم و کبودی ناشی از آن پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می شود ؛ لازم به ذکر است رعایت موارد فوق ، منجر به کوتاه شدن دوران نقاهت تزریق ژل ، می گردد.

پاسخ