لیفت صورت با نخ

انجام لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ ، نوعی درمان غیر تهاجمی ضد پیری است ؛ که بر روی لیفتینگ و بازسازی کلاژن ، تمرکز کرده و بدین ترتیب روند تاثیر افزایش سن بر روی پوست صورت را کاهش می دهد.( متخصص پوست اهواز )

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت به روش نخ چگونه انجام می گیرد ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند روند درمانی این روش از جوانسازی ، بسیار سخت و دردناک است ؛ در صورتی که بر خلاف تصور آن ها ، بسیار آسان بوده و کمترین خونریزی را دارد.

متخصص پوست پس از بی حسی موضعی ، تعداد و نقاط جایگذاری نخ ها را علامت گذاری کرده و سپس سوزن و نخ های مخصوص لیفتینگ ، را وارد بافت زیرین پوست می کند و قسمت های شل شده را به سمت بالا می کشد و دیگر خبری از پوست های افتاده و آویزان نخواهد بود.

به منظور انجام این روش از جوانسازی پوست ، سه نوع نخ وجود دارد ؛ که در ذیل به آن اشاره کرده ایم :

  • نخ های جذبی
  • نخ های غیر قابل جذب
  • نخ های ترکیبی

لیفت صورت با نخ

نخ های جذبی : این نخ ها ، ساخته شده از مواد زیست سازگار بوده و از این رو بافت های بدن انسان نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند ؛ همانطور که از نام شان پیداست ، پس از گذشت مدتی جذب بدن می شوند ، اما همچنان تا مدتی پس از جذب اثرات آن ها قابل مشاهده خواهد بود.

نخ های غیر قابل جذب : این دسته از نخ ها از طلا یا برخی فیبرهای سنتتیک ساخته شده اند و به هیچ وجه جذب نمی شوند ؛ معمولا به منظور درمان مشکلات جدی از این نوع نخ ها استفاده می شود.

نخ های ترکیبی : ساختار این نخ ها به گونه ای است که از تکه های مخروطی تشکیل شده و پس از گذشت مدتی نخ ها جذب می شوند ، اما تکه های مخروطی غیر قابل جذب بوده و در زیر پوست باقی می مانند.

از مزایای لیفتینگ صورت با نخ ، باید به مواردی همچون نتایج طبیعی ، دوران نقاهت کوتاه ، رفع جای اسکار ، هزینه مناسب و غیره اشاره کنیم.

لیفت صورت با نخ

دوره نقاهت لیفت صورت با نخ

دوران نقاهت این روش از جوانسازی ، بسیار کوتاه بوده و افراد پس از گذشت چند روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ لازم به ذکر است بر خلاف سایر روش ها ، در این دوران نیاز به مراقبت های خاصی نمی باشد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

  1. بروز تورم و کبودی پس از لیفت با نخ ، مسئله ای طبیعی می باشد که در تمامی بیماران رخ می دهد ، تنها میزان آن متفاوت می باشد ؛ بنابراین نگران این مسئله نباشید ؛ شما می توانید جهت تسریع در روند بهبودی کبودی و تورم ها ، از کمپرس یخ استفاده نمایید ؛ لازم به ذکر است ، نحوه خوابیدن نیز تاثیر به سزایی در تسریع در روند بهبودی تورم دارد.
  2. جهت جلوگیری از اعمال فشار به صورت و ناحیه تحت درمان ، به طور طاق باز بخوابید ؛ شایان ذکر است ، قرار دادن دو بالش در زیر سر می تواند موجب تسریع در بهبودی گردد ؛ بنابراین ، به این مورد توجه نمایید.
  3. به شما عزیزان توصیه می شود ، در مصرف منظم و به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک ، دقت نمایید و به هیچ عنوان ، به طور خودسرانه سایر داروها را مصرف نکنید.
  4. در دوره نقاهت جراحی بینی ؛ از خندیدن و گریه کردن بیش از اندازه اجتناب نمایید ؛ چرا که صورت ، نباید بیش از اندازه تحرک داشته باشد.
  5. بانوانی که تحت درمان لیفت صورت با نخ ، قرار گرفته اند ، باید تا مدتی پس از آن از آرایش کردن خودداری نمایند و آقایان نیز تا مدتی از تراشیدن سبیل و ریش خود اجتناب کنند.
  6. افراد در دوران نقاهت لیفت صورت با نخ ، باید از استعمال دخانیات و همچنین ، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایند ؛ چرا که مصرف این موارد ، موجب کم آبی پوست شده و بدین ترتیب ، در بهبودی اختلال ایجاد می کند.
  7. در روزهای ابتدایی پس از لیفت صورت با نخ ، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار دهید و به مرور ، مواد غذایی سفت تر را جایگزین کنید.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری این روش ، بسته به پارامترهای بسیاری همانند سبک زندگی ، رژیم غذایی و از این قبیل موارد متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی نتایج آن تا چندین سال قابل مشاهده خواهد بود.

بسیاری از افراد تصور می کنند پس از رفع اثرات لیفت صورت با نخ و عدم ترمیم ، پوست حالتی بد پیدا می کند در صورتی که اینگونه نبوده و پوست بهتر از روز اول نیز خواهد بود.

لیفت صورت با نخ

قیمت لیفت صورت با نخ

هزینه لیفتینگ صورت با نخ ، پس از معاینه بیمار توسط متخصص پوست تعیین می گردد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

پاسخ