لیفت صورت با نخ

انجام لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ ، نوعی درمان غیر تهاجمی ضد پیری است ؛ که بر روی لیفتینگ و بازسازی کلاژن ، تمرکز کرده و بدین ترتیب روند تاثیر افزایش سن بر روی پوست صورت را کاهش می دهد.

لیفت صورت با نخ

روش های لیفت صورت بدون جراحی

هایفوتراپی

در این روش برای لیفت ، از تمرکز امواج فراصوت و نفوذ این امواج ، به لایه های عمیق پوست استفاده می شود. انرژی این امواج سبب تحریک رشته های کلاژن پوستی شده ، و این امر سبب سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک و افتادگی آن ، می شود.

ماندگاری لیفت با این روش نسبتا طولانی بوده ، و یک تا سه سال دوام می آورد. هایفوتراپی شل شدگی و افتادگی جزئی تا متوسط پوست را ، در یک جلسه درمانی در افراد بالای 30 سال از بین می برد ، و روشی ایمن و بدون عوارض جانبی می باشد.

اندولیفت

این روش یکی از بهترین روش های درمانی برای افرادی است که ، از جراحی هراس دارند. اندولیفت یک روش لیفتینگ غیر تهاجمی است که ، به کمک تاباندن لیزر به بافت های زیرین پوست صورت می گیرد. لیزر ، پوست را تحریک به کلاژن سازی می کند و با تجزیه چربی های پوست ، سبب استحکام بخشیدن به پوست می شود. درمان لیفتینگ با لیزر ، معمولا به یک جلسه درمانی نیاز دارد و دارای سه سال ، ماندگاری می باشد.

آر اف فرکشنال

این روش ترکیبی از روش میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی ، برای جوانسازی پوست می باشد. در این روش به منظور تحریک پوست برای کلاژن سازی و استحکام بخشیدن به آن ، از امواج فرکوئنسی استفاده می شود. در نهایت از امواج میکرونیدلینگ ، برای از بین بردن آکنه ها و جای جوش روی صورت استفاده می شود. این روش درمانی محدودیت سنی ندارد ، و دارای بیشترین مدت زمان ماندگاری ، بین 3 تا 5 سال ، است.

کربوکسی تراپی

به کمک این روش ، علاوه بر رفع چین و چروک های صورت و افتادگی آن ، می توان جای زخم ، جای جوش و تیرگی دور چشم را درمان کرد. مکانیزم این روش تجمع گاز دی اکسید کربن ، در یک ناحیه از بدن است. این تجمع سبب می شود پیغام کاهش اکسیژن در ناحیه درمانی ، به مغز ارسال شود و در نتیجه خون رسانی به آن ناحیه افزایش می یابد.

این امر سبب تسریع روند ترمیم سلول های پوست شده ، و سبب بهبود و جوان سازی آن می شود. این روش با توجه به شدت آسیب پوست ، نیازمند 4 تا 8 جلسه درمانی ، به فاصله 2 تا 4 هفته از هم می باشد. ماندگاری آن نیز کوتاه مدت بوده و 4 تا 6 ماه دوام دارد.

لیفتینگ با نخ

این روش به کمک نخ های قابل جذبی ، از جنس پلی لاکتیک اسید و اسید گلیکولیک صورت می گیرد. رفع شلی و افتادگی پوست بعد از جراحی ، و برجسته سازی گونه ها از موارد کاربرد این روش می باشد.

این روش به کمک بی حسی موضعی و برش های کم عمق انجام می شود ، و نیاز به بخیه ندارد و بعد از عمل لیفت کمی تورم و قرمزی در پوست ایجاد می شود ، که در مدت زمان کوتاهی برطرف می شود. اثرات این روش تا یک سال ماندگاری دارند.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت به روش نخ چگونه انجام می گیرد ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند روند درمانی این روش از جوانسازی ، بسیار سخت و دردناک است ؛ در صورتی که بر خلاف تصور آن ها ، بسیار آسان بوده و کمترین خونریزی را دارد.

متخصص پوست پس از بی حسی موضعی ، تعداد و نقاط جایگذاری نخ ها را علامت گذاری کرده و سپس سوزن و نخ های مخصوص لیفتینگ ، را وارد بافت زیرین پوست می کند و قسمت های شل شده را به سمت بالا می کشد و دیگر خبری از پوست های افتاده و آویزان نخواهد بود.

انواع لیفت با نخ

در روش لیفت به وسیله نخ ، برای جوانسازی پوست ، داربستی زیرپوستی را به کمک نخ های فلزی ایجاد می کنند. این نخ ها بسیار نازک بوده و ضخامتی به اندازه یک تار مو دارند. جنس نخ ها معمولا از فلزاتی گران قیمت مانند پلاتینیوم و طلا ، فیبر های سنتتیک مانند پلی استر ، کاپرون و یا ترکیبی متشکل از پلیمر های مصنوعی و دیگر مواد می باشد.

به منظور انجام این روش از جوانسازی پوست ، سه نوع نخ وجود دارد ؛ که در ذیل به آن اشاره کرده ایم :

  • نخ های جذبی
  • نخ های غیر قابل جذب
  • نخ های ترکیبی

نخ های جذبی

 این نخ ها ، ساخته شده از مواد زیست سازگار بوده و از این رو بافت های بدن انسان نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند ؛ همانطور که از نام شان پیداست ، پس از گذشت مدتی جذب بدن می شوند ، و به خودی خود از بین می روند ؛ اما همچنان تا مدتی پس از جذب اثرات آن ها قابل مشاهده خواهد بود.

این نخ ها تنها سبب می شوند ، که سلول های پوستی که در مجاورت این داربست های نخی تشکیل شده اند ، تقسیم شده و در جای خود مستقر شوند و پس از جذب نخ ها توسط بدن ، اثرات آن ها ماندگار باشد.

نخ های غیر قابل جذب

 این دسته از نخ ها از طلا یا برخی فیبرهای سنتتیک ساخته شده اند و به هیچ وجه جذب نمی شوند ؛ معمولا به منظور درمان مشکلات جدی از این نوع نخ ها استفاده می شود. از این نخ ها در درمان های حاد پوستی استفاده می شوند؛ زیرا به علت اینکه جنس آن ها از طلا یا فیبر های سنتتیک می باشد ، تا آخر عمر در زیر پوست بیمار باقی می مانند.

یکی از موارد کاربرد این نخ ها ، استفاده از آن ها در موارد لیفت های خیلی قوی مانند ناحیه گردن می باشد.

نخ های ترکیبی

 یکی از معروف ترین نخ های ترکیبی ، نخ های سیلهوئت اینستالیفت می باشند که حالت نیمه جذبی دارند؛ یعنی بخشی از این نخ ها جذب پوست شده و قسمت هایی از آن ها ، به صورت تکه نخ های ریز ریز شده در پوست باقی می مانند.

ساختار این نخ ها سبب جذب شدن آن ها توسط بافت های پوست می شود ، ولی در امتداد این نخ ها تکه های مخروطی بسیار کوچکی وجود دارند ، که جذب نشده و در پوست باقی می مانند ، ولی دیده نمی شوند. پس از گذشت مدتی از لیفت توسط این نخ ها ، این تکه ها نیز در زیر پوست احساس نمی شوند.

از مزایای لیفتینگ صورت با نخ ، باید به مواردی همچون نتایج طبیعی ، دوران نقاهت کوتاه ، رفع جای اسکار ، هزینه مناسب و غیره اشاره کنیم.

لیفت صورت با نخ

دوره نقاهت لیفت صورت با نخ

دوران نقاهت این روش از جوانسازی ، بسیار کوتاه بوده و افراد پس از گذشت چند روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ لازم به ذکر است بر خلاف سایر روش ها ، در این دوران نیاز به مراقبت های خاصی نمی باشد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

  1. بروز تورم و کبودی پس از لیفت با نخ ، مسئله ای طبیعی می باشد که در تمامی بیماران رخ می دهد ، تنها میزان آن متفاوت می باشد ؛ بنابراین نگران این مسئله نباشید ؛ شما می توانید جهت تسریع در روند بهبودی کبودی و تورم ها ، از کمپرس یخ استفاده نمایید ؛ لازم به ذکر است ، نحوه خوابیدن نیز تاثیر به سزایی در تسریع در روند بهبودی تورم دارد.
  2. جهت جلوگیری از اعمال فشار به صورت و ناحیه تحت درمان ، به طور طاق باز بخوابید ؛ شایان ذکر است ، قرار دادن دو بالش در زیر سر می تواند موجب تسریع در بهبودی گردد ؛ بنابراین ، به این مورد توجه نمایید.
  3. به شما عزیزان توصیه می شود ، در مصرف منظم و به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک ، دقت نمایید و به هیچ عنوان ، به طور خودسرانه سایر داروها را مصرف نکنید.
  4. در دوره نقاهت جراحی بینی ؛ از خندیدن و گریه کردن بیش از اندازه اجتناب نمایید ؛ چرا که صورت ، نباید بیش از اندازه تحرک داشته باشد.
  5. بانوانی که تحت درمان لیفت صورت ، قرار گرفته اند ، باید تا مدتی پس از آن از آرایش کردن خودداری نمایند و آقایان نیز تا مدتی از تراشیدن سبیل و ریش خود اجتناب کنند.
  6. افراد در دوران نقاهت لیفت صورت  ، باید از استعمال دخانیات و همچنین ، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایند ؛ چرا که مصرف این موارد ، موجب کم آبی پوست شده و بدین ترتیب ، در بهبودی اختلال ایجاد می کند.
  7. در روزهای ابتدایی پس از لیفت صورت ، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار دهید و به مرور ، مواد غذایی سفت تر را جایگزین کنید.

لیفتینگ صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری این روش ، بسته به پارامترهای بسیاری همانند سبک زندگی ، رژیم غذایی و از این قبیل موارد متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی نتایج آن تا چندین سال قابل مشاهده خواهد بود.

بسیاری از افراد تصور می کنند پس از رفع اثرات لیفت صورت با نخ و عدم ترمیم ، پوست حالتی بد پیدا می کند در صورتی که اینگونه نبوده و پوست بهتر از روز اول نیز خواهد بود.

لیفت صورت با نخ

قیمت لیفت صورت با نخ

هزینه لیفتینگ صورت با نخ ، پس از معاینه بیمار توسط متخصص پوست تعیین می گردد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

پاسخ