لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، دستگاهی است که موهای ناخواسته را در معرض پالس لیزر نور قرار داده و بدین ترتیب به رفع فولیکول مو پرداخته و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند ؛ در حال حاضر این روش به طور گسترده ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. ( متخصص پوست اهواز )

اثرگذاری لیزر بر روی رفع موهای زائد ، نیازمند انجام آن در طی چندین جلسه می باشد.

لازم به ذکر است که انجمن متخصصان پوست آمریکا ، اعلام کرده تمامی موهای زائد در اثر انجام لیزر از بین نمی روند ، چرا که برخی از آن ها نسبت به درمان مقاوم بوده و بعضی دیگر نیز قدرت رشد مجدد پس از لیزر را دارند ؛ بنابراین می توان گفت تنها 80 درصد از موهای زائد در اثر درمان با لیزر ، به طور کامل برطرف می شوند.

لیزر موهای زائد

عوارض ليزر موهاي زائد

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

بسیاری از مراجعه کنندگان از عوارض ناشی از لیزر واهمه داشته و تصور می کنند انجام لیزر ، احتمال بروز بیماری سرطان را افزایش داده یا اینکه موجب ناباروری در بانوان می گردد ؛ در این باره باید ذکر شود که امواج لیزر ، تنها تا پیاز مو پیش می روند ؛ بنابراین اثر لیزر ، سطحی بوده و در عمق پوست نفوذ نمی کند ؛ از این رو احتمال آسیب دیدگی اندام های داخلی بدن ، در اثر انجام ليزر موهاي زائد صفر درصد است.

از تنها عوارض ناشی از لیزر موهای زائد ، باید به بروز کمی قرمزی اشاره کنیم ، که آن نیز با مصرف ژل های خنک کننده از بین می رود.

در صورتی که ليزر موهاي زائد ، تحت نظر متخصص پوست مجرب انجام نگیرد ؛ احتمال بروز خطراتی همانند سوختگی ، سوزش شدید و از این قبیل موارد در افراد افزایش می یابد.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با رفع موهای زائد به وسیله لیزر ، در این باره می باشد :

موهای زائد ، در اثر دو علت هورمونی و غیر هورمونی ایجاد می گردند ؛ در صورتی که علت بروز موهای ناخواسته ، دلایل هورمونی باشد ؛ در ابتدا باید فرد تحت درمان قرار گیرد ؛ در غیر این صورت نتایج مطلوبی از ليزر موهاي زائد ، دریافت نخواهند کرد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

رعایت نکات و مراقبت های پس از لیزر موهای زائد ، تاثیر به سزایی در حفظ نتیجه و افزایش ماندگاری آن دارد ؛ در همین راستا در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات پس از آن ، اشاره شده است.

  • افراد تا یک هفته پس از انجام لیزر موهای زائد ، نباید در معرض نور مستقیم خورشید و تابش فرا بنفش قرار گیرند ؛ بنابراین ، از حمام آفتاب یا برنزه کردن خودداری نمایید.
  • به منظور رفع التهاب ، می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  • تا مدتی از استفاده از مواد بهداشتی و آرایشی الکل دار در ناحیه تحت درمان ، خودداری نمایید ؛ چرا که ، موجب تحریک پوست می شوند.
  • از کرم ضد آفتاب ، استفاده نمایید.
  • تا 24 ساعت پس از لیزر ، از رفتن به استحمام و دوش آب داغ خودداری کنید.
  • استفاده از ژل آلوئه ورا پس از لیزر ، می تواند در رفع تورم ، خارش و قرمزی تاثیر گذار بوده و تسکین دهنده باشد.
  • در طی جلسات لیزر ، در صورت رشد موها تنها از تیغ استفاده کرده و به هیچ وجه ، اقدام به انجام اپیلاسیون نکنید.
  • در 24 الی 48 ساعت ابتدایی پس از لیزر موهای زائد ، از انجام ورزش هایی ؛ از قبیل دوچرخه سواری ، تی آر ایکس ، رقصیدن و از این قبیل موارد خودداری نمایید ؛ لازم به ذکر است ، پیاده سواری سبک در صورتی که موجب افزایش دما نشود ، بلامانع است .
  • در نهایت ، لازم به ذکر است دریافت نتایج مطلوب از لیزر موهای زائد ، زمانی امکان پذیر است که جلسات درمانی آن به طور مرتب دنبال شود ؛ در غیر این صورت نتایج به دست آمده ، ضعیف و موقت خواهد بود .

هزینه لیزر موهای زائد

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه ليزر موهاي زائد ، باید به متخصص پوست مراجعه نمایید.

پاسخ