رفع جای اسکار و بخیه

رفع جای اسکار و بخیه با لیزر co2

رفع جای اسکار و بخیه : در حال حاضر ، با توجه به ظهور تکنولوژی های پیشرفته می توان به راحتی جای هر گونه اسکار را بر روی پوست از بین برد ؛ در بین روش های موجود ، لیزر co2 یکی از رایج ترین و بهترین روش های درمانی است که در مطب و کلینیک های زیبایی انجام می شود ؛ در این مقاله به توضیح در این باره خواهیم پرداخت ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. ( متخصص پوست اهواز )

لیزر co2 ، جزء قویترین و بهترین لیزرهایی می باشد که به عمق پوست ، نفوذ کرده و در رفع اسکارهای عمیق همانند درمان و رفع جای سوختگی ، بخیه ، ترک های دوران بارداری ، لک های مقاوم به درمان ، منافذ باز و از این قبیل موارد بسیار خوب عمل می کند.

رفع جای اسکار و بخیه

چگونگی عملکرد لیزر co2

در این روش از جوانسازی پوست ، از اشعه های نوری کوچک به منظور نفوذ به عمق پوست استفاده می گردد ؛ به این گونه که سوراخ های میکروسکوپی بسیاری بر روی پوست ایجاد شده و به تجزیه سلول های قدیمی پرداخته و همزمان منجر به افزایش کلاژن سازی در لایه های عمیق پوست می گردد و بدین ترتیب با ورود سلول های تازه و جدید به پوست ، فرایند بازسازی و بهبودی فعال می گردد.

دریافت نتایج نهایی از لیزر co2 ، نیازمند تکرار این روش جوانسازی پوست ، به دفعات چند جلسه ( بسته به نیاز بیمار ) در طی فواصل زمانی چند هفته می باشد.

فواید لیزر co2

از فواید این روش جوانسازی پوست ، باید به مواردی همانند افزایش کلاژن سازی ، عدم عوارض ، نتایج مطلوب ، عدم نیاز به بیهوشی ، عدم احساس درد و ناراحتی و غیره اشاره کنیم.

هزینه از بین بردن جای اسکار و بخیه با لیزر

هزینه رفع جای اسکار و بخیه به روش لیزر ، با توجه به پارامترهای بسیاری از هر فرد به فرد دیگر متغیر می باشد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به متخصص پوست مراجعه نمایید.

بهترین دکتر برای درمان اسکار

دکتر احسان امیدیان ، بهترین متخصص پوست اهواز یکی از بهترین پزشکان در زمینه درمان اسکار می باشند ؛ جهت مشاهده نمونه کارهای ایشان ، می توانید به صفحه اینستاگرام شان ، مراجعه نمایید.

رفع جای اسکار و بخیه

مراقبت های بعد از درمان با لیزر

مراقبت های پس از لیزر به اندازه لیزر حائز اهمیت است ؛ به همین علت همواره به شما توصیه می شود ، به تمامی توصیه های پزشک با دقت عمل نمایید ؛ بدین ترتیب ، بیماران علاوه بر کاهش عوارض جانبی ، نتایج مطلوب تری نیز دریافت خواهند کرد.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با لیزر

دریافت نتایج مطلوب از لیزر ، نیازمند صبر و گذشت زمان است ؛ بنابراین صبور بوده و مراقبت های پوستی را نیز فراموش نکنید.

آیا پوست پس از لیزر زخم می شود ؟

پوست ، بلافاصله پس از لیزر ملتهب و برافروخته شده و طی 12 تا 24 ساعت بعدی ، حالت آفتاب سوختگی پیدا می کند که در طی 3 تا 6 روز با پوست اندازی بر طرف می شود ؛ پس از آن ، پوست کمی قرمز شده که آن نیز در طی 1 الی 2 هفته ، بهبود می یابد.

لازم به ذکر است ؛ رعایت دستورالعمل های توصیه شده توسط متخصص پوست ، به تسریع در روند فوق کمک می کند ؛ بنابراین به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نکنید.

آیا درمان اسکار با لیزر درد دارد ؟

میزان آستانه تحمل درد در افراد ، متغیر می باشد ؛ از این رو نمی توان به طور قطعی پاسخ داد ، درمان اسکار با لیزر درد ندارد ؛ اما لازم به ذکر است که پیش از انجام لیزر ، کرم بی حسی بر روی ناحیه تحت درمان مالیده می شود.

پاسخ