درمان جای جوش

بهترین روش درمان جای جوش

درمان جای جوش : با ورود به سن بلوغ ، تغییرات هورمونی وسیعی در افراد رخ می دهد ، که از شایع ترین عوارض ناشی از آن باید به حضور جوش و آکنه اشاره کنیم ؛ از معضلات جوش صورت ، باقی ماندن اسکار ناشی از آن بر روی پوست می باشد.( متخصص پوست اهواز )

به منظور رفع جای اسکار ناشی از جوش همانند رفع سایر مشکلات ، در ابتدا نیاز به شناخت می باشد ، شناخت به این که جای جوش چگونه به وجود می آید ؛ برای نمونه در بسیاری از افراد ، جوش های چرکی بدون باقی گذاشتن ردی از بین می روند ؛ در حالی که در بعضی دیگر ، جای اسکار ناشی از آکنه های خفیف به صورت لک قرمز یا قهوه ای و فرورفتگی باقی می مانند.

درمان جای جوش

طبق تحقیقات صورت گرفته ، باقی ماندن جای اسکار جوش بر روی پوست ، ناشی از وراثت می باشد و این افراد واکنش های بافتی شدیدتری نسبت به التهاب نشان می دهند. از بهترین اقدامات به منظور پیشگیری و کاهش اسکار و همچنین درمان سریع آکنه و جوش های صورت ، باید به کاهش التهاب پوست اشاره کنیم.

انواع جای جوش

جای اسکار ناشی از جوش را می توان به چند نوع تقسیم کرد ، که آن ها عبارت اند از :

  • پاپیولار ( جای جوش برجسته و برآمده )
  • باکس کار ( جای جوش به صورت مکعبی شکل )
  • رولینگ ( جای جوش به صورت کروی )
  • آیس پیک ( جای جوش شبیه به فرورفتگی )
  • جای جوش شبیه به لک های قهوه ای و قرمز رنگ

درمان جای جوش

روش های رفع جای جوش

به منظور رفع اسکار ناشی از جای جوش ، روش های متفاوتی وجود داره که متخصص پوست ، با توجه به نوع آکنه ، یکی از این روش ها را انتخاب می کند ؛ در ذیل به روش های متفاوت رفع جای جوش ، اشاره شده است :

  1. کرم و محصولات بهداشتی ، درمانی
  2. لیزر
  3. میکرونیدلینگ
  4. پانچ

درمان جای جوش با لیزر

لیزر ، یک روش غیر تهاجمی به منظور درمان فرورفتگی جای جوش می باشد ؛ عملکرد آن به این صورت است که نور و اشعه را بسته به میزان مشکل فرد تا عمق مشخصی از پوست می فرستد.

بدین ترتیب پوست تحریک به کلاژن سازی شده و بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف با ایجاد سلول های جدید ، فرورفتگی ها را از بین می برد.

یکی از نکات لازم به ذکر در این باره می باشد که دریافت نتایج مطلوب از این روش ، نیازمند تکرار دفعات انجام و گذر زمان است.

 

پاسخ