جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک ، که در اصطلاح پزشکی تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود ، به منظور بهبود فرم ظاهری چشم ها ، از طریق رفع چربی و پوست مضاعف پلک ها انجام می گیرد و بدین ترتیب جوانی و زیبایی به چشم ها بازگردانده می شود.( مراقبت های بعد از جراحی پلک )

در برخی از مواقع ، افتادگی پلک به قدری شدید است که بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ بنابراین می توان گفت جراحی پلک ، علاوه بر زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

بلفاروپلاستی ، را می توان به دو دسته بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی ، تقسیم کرد ؛ که در ذیل در رابطه با آن ها توضیح داده شده است.

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک بالا و پایین

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، قادر است پلک های فوقانی و تحتانی شما را به طور همزمان درمان کند ؛ این جراحی زیبایی صورت ، می تواند چین و چروک های عمیق زیر چشم را کاهش داده ، نواحی پف کرده را حذف کرده ، رسوبات چربی نامطلوب را از بین برده و پلک های آویزان را درمان نماید.

به منظور انجام این روند ، یک یا چند برش مخفی ریز ایجاد می شود ؛ مکان دقیق ایجاد این برش ها به اهداف شما و نیز انجام جراحی پلک بالایی یا پایینی ، بستگی دارد.

جراحی پلک بالا

در اثر افزایش سن ، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار شل شدگی و افتادگی می شود ؛ پوست پلک بالا ، نیز از این امر مستثنی نیست و گاها این اتفاق ، منجر به اختلال در بینایی نیز می شود ؛ با انجام بلفاروپلاستی فوقانی و برداشتن پوست و چربی اضافی ، می توان علاوه بر اصلاح فرم ظاهری چشم به بهبود بینایی نیز پرداخت ؛ لازم به ذکر است در برخی از مواقع نیاز به برداشتن کیسه های چربی نبوده و آن ها تنها به قسمتی دیگر انتقال داده می شوند.

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی تحتانی ، نیز به منظور رفع چربی زیر چشم انجام گرفته و منجر به رفع چین و چروک های اطراف چشم نیز می گردد. لازم به ذکر است امکان انجام همزمان جراحی پلک بالا و پایین ، نیز وجود دارد.

جراحی زیبایی پلک

بهترین جراح پلک

دکتر احسان امیدیان ، بهترین جراح پلک در اهواز ، متخصص جراحی زیبایی پلک ، سال ها است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند ؛ ایشان دارای نمونه کارهای موفق بسیاری در کارنامه کاری خود در این زمینه می باشند ؛ می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دکتر احسان امیدیان ، بهترین جراح پلک اهواز ، به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

24 ساعت قبل از جراحی پلک

  • شب قبل یا صبح روز جراحی پلک دوش بگیرید و موهایتان را بشویید ؛ این به حذف باکتری و کاهش خطر عفونت کمک می کند.
  • با صورت تمیز ، بدون آرایش یا مرطوب کننده در کلینیک حاضر شوید.
  • اگر موهایتان بلند است ، آن را از روی صورت کنار بزنید.
  • از نیمه شب روز جراحی پلک ، چیزی نخورید و ننوشید.

روز جراحی زیبایی پلک

  • بانوان در روز عمل جراحی بلفاروپلاستی ، باید بدون آرایش به محل جراحی ، مراجعه نمایند ؛ همچنین ، آن ها نباید هیچ گونه زیورآلات با خود به همراه داشته باشند.
  • بهتر است ، 30 الی 60 دقیقه زودتر از زمان جراحی زیبایی پلک ، در محل عمل حضور یابید.
  • مدارک پزشکی خود را در روز جراحی زیبایی پلک ، فراموش نکنید.
  • داشتن یک همراه در روز عمل بلفاروپلاستی ، الزامی است.

جراحی زیبایی پلک

عوارض جراحی زیبایی پلک چیست ؟

واهمه از عوارض ناشی از عمل پلک در متقاضیان این جراحی زیبایی ، موجب بروز نگرانی و استرس های بسیاری شده است ؛ در این باره لازم به ذکر است عمل زیبایی پلک ، جراحی ایمن جهت بهبود فرم ظاهری چشم ها بوده که همانند دیگر عمل های زیبایی با عوارض جزئی ؛ از جمله تورم ، درد خفیف و از این قبیل موارد همراه خواهد بود که با گذشت زمان ، برطرف می گردند ؛ در رابطه با سایر عوارض ناشی از عمل زیبایی پلک نیز باید ذکر شود که به سادگی ، با دقت در انتخاب جراح و رعایت توصیه های ایشان می توان از بروز آن ها جلوگیری کرد ؛ بنابراین نگرانی در ارتباط با عوارض عمل پلک ، بی مورد می باشد.

آیا جراحی زیبایی پلک دردناک است ؟

خیر ؛ عمل جراحی زیبایی پلک در افراد ، بدون درد خواهد بود ؛ چرا که ، افراد زیباجو در حین عمل چیزی را احساس نخواهند کرد ؛ در دوران نقاهت جراحی زیبایی پلک نیز به سادگی با مصرف مسکن می توانند ، موجب تسکین درد شوند.

دوره نقاهت جراحی پلک

پس از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی ، بروز تورم و کبودی مسئله ای طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ می دهد و در طی چند روز برطرف می گردد ؛ بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام این جراحی ، می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ انجام نکات و اقدامات قبل از جراحی پلک و مراقبت های بعد از آن ، تاثیر به سزایی در تسریع در روند بهبودی آن ها دارد ؛ بنابراین توصیه به توجه به نکات و دستورالعمل های پزشک در این دوران می گردد.

1 هفته مرخصی بگیرید ؛ برخی از بیماران که در مشاغل دارای فعالیت های فیزیکی سنگین ، مشغول به کار هستند ، به مدت زمان مرخصی طولانی تری نیاز دارند.

آیا دوران نقاهت جراحی پلک طولانی است ؟

خیر ؛ کسانی که تحت عمل جراحی پلک قرار گرفته اند ؛ در طی مدت زمان کوتاهی بهبودی یافته و می توانند به انجام امور شخصی خود بپردازند و همچنین ، به سرکار بازگردند.

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی زیبایی پلک در افراد ، بسته به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد ؛ از این رو بهتر است آن ها جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه ، به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

پاسخ