جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی پلکجراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک ، که در اصطلاح پزشکی تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود ، به منظور بهبود فرم ظاهری چشم ها ، از طریق رفع چربی و پوست مضاعف پلک ها انجام می گیرد و بدین ترتیب جوانی و زیبایی به چشم ها بازگردانده می شود.

در برخی از مواقع ، افتادگی پلک به قدری شدید است که بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ بنابراین می توان گفت جراحی پلک ، علاوه بر زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

بلفاروپلاستی ، را می توان به دو دسته بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی ، تقسیم کرد ؛ که در ذیل در رابطه با آن ها توضیح داده شده است.

جراحی پلک بالا

در اثر افزایش سن ، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار شل شدگی و افتادگی می شود ؛ پوست پلک بالا ، نیز از این امر مستثنی نیست و گاها این اتفاق ، منجر به اختلال در بینایی نیز می شود ؛ با انجام بلفاروپلاستی فوقانی و برداشتن پوست و چربی اضافی ، می توان علاوه بر اصلاح فرم ظاهری چشم به بهبود بینایی نیز پرداخت ؛ لازم به ذکر است در برخی از مواقع نیاز به برداشتن کیسه های چربی نبوده و آن ها تنها به قسمتی دیگر انتقال داده می شوند.

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی تحتانی ، نیز به منظور رفع چربی زیر چشم انجام گرفته و منجر به رفع چین و چروک های اطراف چشم نیز می گردد.

لازم به ذکر است امکان انجام همزمان جراحی پلک بالا و پایین ، نیز وجود دارد.

دوره نقاهت جراحی پلک

پس از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی ، بروز تورم و کبودی مسئله ای طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ می دهد و در طی چند روز برطرف می گردد ؛ بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام این جراحی ، می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ انجام نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک ، تاثیر به سزایی در تسریع در روند بهبودی آن ها دارد ؛ بنابراین توصیه به توجه به نکات و دستورالعمل های پزشک در این دوران می گردد.

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی زیبایی پلک در افراد ، بسته به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد ؛ از این رو بهتر است آن ها جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه ، به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

پاسخ