تزریق ژل

فیلر یا ژل ، ماده ای ژلاتینی متشکل از اسید هیالورونیک ( اسید هیالورونیک ، ماده ای طبیعی بوده که سبب هیدراته شدن پوست شده و در پوست انسان نیز یافت می شود. ) است ، در نهایت تزریق ژل به منظور جوانسازی پوست ، انجام می شود.

در اثر افزایش سن و کاهش کلاژن پوست ، شاهد بروز چین و چروک های ظریف و فرو رفته بسیاری بر روی پوست خواهیم بود ؛ انجام تزريق ژل ، بهترین راه حل جهت رفع چین و چروک های عمیق ، همانند خط خنده می باشد.

جوانسازی پوست به روش تزريق ژل ، به علت مزایای بسیار زیاد و مقرون به صرفه بودن مورد توجه بسیاری از افراد اعم از زن و مرد قرار گرفته و محبوبیت بسیاری یافته است.

تزریق ژل

کاربرد تزريق ژل

 • رفع چین و چروک های ظریف و عمیق پوست
 • افزایش حجم برخی نواحی همچون لب ، گونه
 • پر کردن فرورفتگی های ناشی از اسکار
 • زاویه سازی صورت
 • کاهش تیرگی زیر چشم

مزایای تزریق ژل

از مزایای تزريق ژل ، می توانیم به توانایی درمان همزمان چند ناحیه ، عدم نیاز به استراحت ، سریع ، ایمن ، ماندگاری نسبتا بالا ، نتایج فوری ، بدون نیاز به جراحی ، موثر در بهبود فرم ظاهری چهره ، قابل انجام در مدت زمان کوتاه ، قابل برگشت و قابل اصلاح بودن نتایج در صورت عدم رضایت از نتیجه ، تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا و از این قبیل موارد اشاره کنیم.

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزريق ژل ، بسته به پارامترهای بسیاری همانند نوع فراورده ، ناحیه درمان و از این قبیل موارد متفاوت می باشد ؛ اما لازم به ذکر است که دریافت نتایج دائمی از تزریق ژل ، نیازمند تکرار دفعات انجام آن است.

در صورتی که فرد تمایل به انجام تزریق مجدد نداشته باشد ، چین و چروک ها و حجم گونه و لب ها به تدریج به حالت اولیه خود بازمی گردند.

آیا تزریق ژل با درد همراه است ؟

خیر ؛ این روش از جوانسازی صورت ، تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد ؛ بنابراین ، دردناک نخواهد بود.

عوارض تزریق ژل چیست ؟

شایع ترین عوارضی که در پی انجام تزریق ژل در افراد ، بروز خواهد یافت ؛ عبارت است از : تورم ، کبودی ، قرمزی ، احساس درد خفیف و از این قبیل موارد که با گذشت زمان ، به مرور برطرف خواهد شد ؛ بنابراین ، جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

لازم به ذکر است ؛ در صورت انجام این روش از جوانسازی پوست توسط پزشک بی تجربه و همچنین عدم رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط ایشان ، افراد با عوارض و خطرات دیگری نیز همراه خواهند بود ؛ که برخی از آن ها عبارت اند از :

 1. عفونت
 2. بروز حساسیت
 3. غیرقرینگی
 4. آمبولی
 5. تب و لرز
 6. جا به جایی ژل تزریق شده
 7. و از این قبیل موارد

بنابراین ، به افراد توصیه می گردد ؛ به منظور ، دریافت نتایج مطلوب و همچنین جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن ، در انتخاب متخصص پوست دقت کرده و همچنین ، به توصیه های ایشان در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از آن ، عمل نمایند.

تزریق ژل بعد از چند روز اثر میکند ؟

معمولا ، افراد پس از تزریق ژل با تورم ، کبودی ، قرمزی و از این قبیل موارد رو به رو خواهند شد که جای نگرانی ندارد ؛ چرا که ، در طی چند روز برطرف می گردد ؛ بنابراین ، با رفع تورم و کبودی ناشی از تزریق ژل ، نتیجه آن نمایان خواهد شد.

هزینه تزریق ژل

هزینه تزريق ژل ، در افراد پس از بررسی پارامترهای گوناگونی تعیین می گردد ، از این رو به افرادی که قصد آگاهی از هزینه این روش از جوانسازی پوست را دارند ، توصیه به مراجعه به متخصص پوست می گردد.

 

پاسخ