تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی ( پیوند یا انتقال چربی ) ، روشی از جوانسازی پوست است که به دليل داشتن سلول های بنيادی ، کلاژن سازی را به همراه داشته و با رفع چین و چروک های پوست ، در نهایت جوانی و زیبایی را به افراد هدیه می دهد ؛ از دیگر تاثیرات شگفت انگیز این روش ، باید به خاصیت پرکنندگی آن اشاره کرد ؛ با تزریق چربی ، می توان بدون افزایش وزن ، سبب پرتر شدن برخی از نواحی صورت و بدن شد.

با گذشت زمان و در اثر عواملی ؛ همچون افزایش سن ، تماس با نور خورشید ، استعمال دخانیات ، وراثت و از این قبیل موارد ؛ میزان فیبرهای الاستیک و کلاژن پوست کاهش یافته و پیری پوست ، خود را با کاهش انعطاف پذیری ، ضخامت و در نهایت ، چسبندگی به بافت های زیرین نمایان می سازد.

در این زمان با انجام تزریق چربی ، می توان علاوه بر بازگرداندن حجم از دست رفته ، چین و چروک های بروز یافته را نیز بر طرف کرد.

تزریق چربی

تزریق چربی چگونه انجام می شود ؟

تزریق چربی ، در سه مرحله انجام می گیرد :

  1. مرحله اول : در این مرحله ، در ابتدا ناحیه ای که قرار است از آن چربی برداشته شود ، توسط متخصص پوست ضدعفونی می شود و سپس ، در شرایط استریل و تحت بی حسی موضعی با استفاده از سرنگ و کانول های مخصوص ، چربی مورد نیاز برداشته می شود.
  2. مرحله دوم : چربی های برداشته شده ، در دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته و در نهایت ، چربی خالص به دست می آید.
  3. مرحله سوم : چربی به دست آمده ، پس از ضدعفونی ناحیه مورد نظر ، تحت بی حسی موضعی تزریق می گردد.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با تزریق چربی ، در این باره است که به علت استخراج چربی از بدن خود فرد ، شاهد بروز حساسیت در افراد نخواهیم بود.

تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی

بعد از تزريق چربی در يک ماه اول ، حجم تزريق شده كاهش ميابد و از ماه سوم ، بعد از ايجاد رگ های خونی برای تغذيه سلول های چربی ، حجم از دست رفته دوباره بر خواهد گشت.

چربی تزریق شده ، قابلیت استقرار در موقعیت جدید و سازگاری با بافت های مجاور را دارد ؛ از این رو ، می توان با انجام آن طی چند مرتبه ، میزان ماندگاری آن را افزایش داد و در نهایت ، سبب ماندگاری آن به طور دائم شد.

در آخر :

به طور مجدد باید ذکر شود تزریق چربی ، یکی از روش های ایمن جوانسازی است که به علت تاثیرات و نتایج طبیعی و زیبایی که دارد ؛ هر ساله بر محبوبیت آن افزوده شده و متقاضیان آن افزایش می یابند.

پاسخ