تزریق بوتاکس

همه چیز درباره تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس : پوست ، خاصیتی کشسانی دارد که مانع از پدید آمدن چین و چروک می گردد ؛ اما به تدریج و با افزایش سن ، خاصیت خود را از دست داده و بدین ترتیب ، شاهد بروز چین و چروک ها خواهیم بود.( جوانسازی پوست در اهواز )

روش های بسیاری جهت رفع چین و چروک های پوستی ، وجود دارد که یکی از آن ها تزریق بوتاکس می باشد ؛ در این روش بوتاکس ( بوتاکس ، نام اختصاری سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. ) به ماهیچه مورد نظر تزریق شده و به اصطلاح ماهیچه فلج می گردد و در نهایت ، چین و چروک ها بر طرف شده و چهره افراد نیز بسیار جوان تر به نظر می رسد.

این روش از جوانسازی پوست در اهواز ، به تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است. تزریق بوتاکس ، مانع از انقباض عضلات شده و بدین ترتیب ، از بروز چین و چروک جلوگیری می کند و سبب رفع چین و چروک های قبلی نیز می شود.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با تزریق بوتاکس ، در این باره است که این روش تاثیر به سزایی در رفع چین های دینامیک ( منظور از چین های دینامیک ، چین و چروک هایی می باشد که در حال حرکت ایجاد می شوند. ) دارد.

تزریق بوتاکس

از کاربرد تزریق بوتاکس ، می توانیم به مواردی که در ذیل ذکر شده اند ، اشاره کنیم :

  • رفع خطوط پیشانی
  • رفع خط اخم
  • رفع چین و چروک های اطراف نواحی چشم ، دهان و غیره
  • بالا رفتن گوشه خارجی ابرو
  • بهبود پوست پرتغالی
  • كاهش تعريق زير بغل

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری این روش از جوانسازی پوست ، با توجه به پارامترهای بسیاری در هر فرد متغیر می باشد ؛ اما در حالت کلی به منظور دریافت نتایج دائمی از این روش باید به طور مجدد تزریق انجام گیرد ؛ در غیر این صورت به تدریج پوست به حالت قبل از درمان بازمی گردد.

هزینه تزریق بوتاکس

جهت کسب اطلاعات در رابطه با هزینه تزریق بوتاکس ، باید به متخصص پوست اهواز مراجعه نمایید.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

با رعایت نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، می توان منجر به تسریع در روند بهبودی تزریق بوتاکس ، شد و همچنین از بروز عوارض ناشی از آن نیز جلوگیری کرد ؛ بنابراین ، در رعایت این نکات بسیار دقت نمایید.

خوابیدن بعد از بوتاکس

متخصص پوست ، به منظور عدم ایجاد فشار در صورت ، تا مدتی توصیه به خودداری از خوابیدن بر روی شکم و پهلو می کند و بهتر است ، آن ها به طور طاق باز بخوابند.

لازم به ذکر است ، قرار دادن دو بالش در زیر سر در حین خواب و استراحت در دوران نقاهت تزریق بوتاکس ، به کاهش تورم ناشی از آن کمک می کند.

شستن صورت بعد از بوتاکس

شستن صورت پس از تزریق بوتاکس ، منعی ندارد ؛ اما عواملی ؛ از جمله آب داغ ، ایجاد فشار بر روی صورت و از این قبیل موارد می تواند نتایج منفی را به همراه داشته باشد ، به همین علت :

به افرادی که تحت تزریق بوتاکس قرار گرفته اند ، توصیه می گردد تا مدتی پس از آن ، از وارد کردن فشار به ناحیه تحت درمان و هم چنین خم کردن سر خود اجتناب کنند ؛ به همین دلیل بهتر است ، افراد زیباجو پس از گذشت ساعاتی از تزریق ، اقدام به شستن صورت خود نمایند.

تزریق بوتاکس

آرایش بعد از بوتاکس

بهتر است بانوانی که تحت درمان با تزریق بوتاکس قرار گرفته اند ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت ، تا مدتی از آرایش کردن خودداری نمایند.

کمپرس یخ بعد از بوتاکس

استفاده از کمپرس یخ پس از تزریق بوتاکس ، به تسریع در رفع تورم و کبودی ناشی از آن کمک شایانی می کند ؛ تنها افراد باید توجه نمایند با استفاده از کمپرس یخ ، بر روی ناحیه تحت درمان فشار وارد نکنند.

پاسخ